Project Description

WITOLD SZYFTER | Prof. dr hab. n. med.

Urodzony 27 lipca 1948r – polski lekarz-laryngolog i nauczyciel akademicki. Profesor nauk medycznych. Specjalista od audiologii i otorynolaryngologii. Współorganizator i koordynator medyczny Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i WOŚP. Przewodniczący poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. Brat prof. Krzysztofa Szyftera.

Życiorys

Urodził się w 1948. Absolwent I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (matura 1966).

1 stycznia 1990 na podstawie pracy habilitacyjnej pt. Metoda oznaczania progu słuchowego dla częstotliwości niskich przy użyciu odpowiedzi o średnim czasie utajania wywołanych bodźcem 40 Hz uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny (specjalność: otolaryngologia). 12 czerwca 1997 prezydent Aleksander Kwaśniewski nadał mu tytuł profesora nauk medycznych.

Został kierownikiem Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Katedry Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi oraz Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu należącej do Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego. Został Konsultantem Krajowym Ministerstwa Zdrowia w dziedzinie Otolaryngologii.

W latach 1994-2009 wypromował siedmioro doktorów.

W 2010 razem z zespołem po raz pierwszy uczestniczył w Światowym Dniu Chirurgii Live. 24 lutego 2011 przeprowadził operację (usunięcia strzemiączka i zastąpienia go protezą) transmitowaną na żywo w Internecie w jakości HD. 3 czerwca 2013 w poznańskim szpitalu wszczepił tysięczny implant ślimakowy. Następnego dnia świętował 20-lecie programu wszczepiania implantów ślimakowych. Uroczystości odbyły się pod patronatem Marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka.

W 2014 za wybitne zasługi dla Wielkopolski, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, za zasługi dla społeczności lokalnej został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. 19 listopada 2015 od Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego otrzymał tytuł Lidera Pracy Organicznej.

Sprawdź listę zabiegów

  GODZINY OTWARCIA

PN.-PT. 8:00 – 20:00
TEL 1. +48 61 66 88 444
TEL 2. +48 61 66 88 445
EMAIL recepcja@szpitalpodolany.pl

  NASZE GABINETY

  NASI SPECJALIŚCI

  ADRES GABINETÓW

ul. Straży Ludowej 37 60-465 Poznań

Moj syn przeszedl tam zabieg usunięcia migdałów metoda koablacyjna. Moge polecic ta placowke w 100% Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta zarówno ze strony lekarzy jak i reszty personelu.
małgorzata kopczyk
małgorzata kopczyk
09:50 14 Jan 18
Świetni lekarze, fajna opieka, tylko po operacji usunięcia migdałów na śniadanie przynieśli chleb, parówkę, ser itd 😀
Karolina Pawłowska
Karolina Pawłowska
07:05 14 Mar 18
Witam serdecznie, swego czasu byłem pacjentem w PCO, miałem zabieg FESS. Dr Pabiszczak jest świetnym specjalistą, jestem naprawdę usatysfakcjonowany efektem końcowym. Obsługa szpitala bardzo profesjonalna, ale przede wszystkim - pomocna i uprzejma. Warunki - naprawdę komfortowe. Polecam
Łukasz Szymański
Łukasz Szymański
14:43 08 Jul 17
Bardzo odpowiedzialne i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Wszyscy pracownicy to świetni specjaliści, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo .
Tomasz Konkul
Tomasz Konkul
18:56 19 Jun 19
Przeszłam zabieg leczenia zylakow metodą RF u doktora Liwenia. Polecam!
dupal yt
dupal yt
14:11 07 Jul 19
W PCO miałem wycinane migdały, wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji.
Bartek Przybylski
Bartek Przybylski
16:28 19 Jun 19
Для понятия что за pco если у вас есть проблемы или у ваших детей с гландами и горлом то добро пожаловать большой плюс не надо стоять в очередях и специалисты на уровни
Alexx Petrachenko
Alexx Petrachenko
17:04 19 Jun 19
Miałam wycinane migdały metodą koblacji przez Dr. Dąbrowskiego. Bardzo polecam Doktora i operacje u niego - klasa sama w sobie. PCO - Z plusów - ładny pokój z łazienką i klimatyzacją. Byłam sama w pokoju. z negatywnych odczuć - Dzień przed zabiegiem Pani dzwoni do mnie, żeby poinformować o której mam się pojawić i do której mogę jeść i pić. Brak pytań o leki, które przyjmuje oraz o to czy powinnam je przyjąć czy nie. Podczas późniejszego wywiadu z anestezjologiem widziałam wyraźną konsternację, że wzięłam Glucophage poprzedniego wieczoru bo nie powinno się go brać 48h przed oraz po narkozie, jak się później dowiedziałam z ulotki. Okazało się również, że informacja przekazana na temat jedzenia była błędna i anestezjolog nie zgodził się na operację wcześniej niż za godzinę. Ostatecznie poczekałam ponad 1.5h. Przy zakładaniu kroplówki prosiłam o wbicie w lewą rękę na zgięciu ręki ponieważ wbijanie w nadgarstek dość mocno mnie boli. Usłyszałam, że nie - skutek rozerwana żyła w nadgarstku i ostatecznie kroplówka tam gdzie prosiłam. Po operacji prosiłam pielęgniarkę o leki przeciwbólowe-usłyszałam "ale już panią boli?!? " W nocy nie mogę spać - proszę o leki przeciwbólowe - pół kroplówki ląduje na podłodze i na łóżku - na podłodze lądują papierowe ręczniki, podobnie na łóżku i dostaje polecenie żeby nie wstawać do łazienki żebym się nie poślizgnęła... Rano dostaje wypis - po wykupieniu leków okazuje się ze jeden z nich wchodzi w interakcje z lekiem branym przeze mnie na stałe - pełna lista leków podana w wywiadzie. Śniadanie po wycięciu migdałków - gorąca herbata, chleb, parówki, ser topiony - na wypisie adnotacja żeby jeść tylko miękkie pokarmy i nic gorącego. Śniadania więc praktycznie nie ruszyłam - pielęgniarka niezadowolona stwierdziła, że nic nie zjadłam Generalnie nie spodziewałam się czegoś takiego po pobycie w prywatnej klinice... PCO - pobyt w PCO 2* 3 gwiazdka w recenzji za operację oraz profesjonalizm Dr Dąbrowskiego
Natalia Beger
Natalia Beger
21:31 28 Aug 18

POTRZEBUJESZ KONSULTACJI?

Wypełnij szybki formularz i zasięgnij porady specjalisty w Poznańskim Centrum Otolaryngologii

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na to, żeby Szpital Podolany kontaktował się z Tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności