tel. 61 66 88 444     recepcja@szpitalpodolany.pl
tel. 61 66 88 444     recepcja@szpitalpodolany.pl
574241D5-C691-42B2-BC18-61E04CC7D3A7

Czym jest chlorofil?

Struktura chemiczna chlorofilu jest podobna do struktury barwnika krwi- hemoglobiny z tą różnicą, że centralnym atomem chlorofilu jest magnez, a w hemoglobiny żelazo.

Źródłem chlorofilu są zielone warzywa takie jak: szpinak, sałata, jarmuż, natka pietruszki, koper. Badania dowiodły, że produkty bogate w ten zielony barwnik odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji krwi, ochrony przed toksynami i wolnymi rodnikami.

Działanie chlorofilu

Chlorofil wykazuje silne działanie przeciwutleniające. Do korzyści płynących z suplementacji chlorofilu należą:

  • Wspomaganie oczyszczania krwi
  • Oczyszczanie przewodu pokarmowego z patogenów i toksyn
  • Pobudzanie procesów utleniania oraz regenerację komórek w organizmie
  • Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z ust
  • Wspomaganie leczenie anemii
  • Przypływ energii
  • Zahamowanie rozwoju grzybów Candida w przewodzie pokarmowym
  • Regulacja ciśnienie krwi
  • Przeciwdziałanie procesom zapalnym i owrzodzeniom błony śluzowej żołądka i jelit
  • Neutralizacja pierwiastków ciężkich takich jak kadm
  • Pomaganie w utrzymaniu gospodarki kwasowo-zasadowej, przeciwdziała zakwaszeniu organizmu
  • Wspomaganie leczenia stanów zapalnych skóry

Zastosowanie chlorofilu

Chlorofil jest źródłem magnezu, dzięki czemu wspomaga układ nerwowy. Dlatego tak bardzo zalecany jest osobom, które żyją w ciągłym stresie, palaczom, osobom ze stwierdzoną miażdżycą, osobom z niedoborami witamin i minerałów, których dieta uboga jest w pokarmy roślinne.

W przypadku mam karmiących piersią dostarczanie do organizmu chlorofilu jest niezwykle ważne. Stymuluje on produkcję wydzielania mleka, ponadto reguluję on cykl miesiączkowy, a także pozytywnie oddziałuje na pracę tarczycy.

Jak suplementować chlorofil?

Chlorofil dostępny jest w formie płynnej oraz stałej (tabletki). Jest to całkowicie naturalny produkt, pozyskany z lucerny lub morwy białej z dodatkiem olejku miętowego. Można go dodawać do ulubionych napojów: wody, herbaty, soku. Napoju z chlorofilem nie należy dosładzać cukrem. Przyjmowanie zalecanej dziennej dawki preparatu równa się spożyciu kilograma zielonych warzyw. Świeżo wyciśnięty sok z warzyw/owoców w połączeniu z płynnym chlorofilem stanowi doskonale połączenie.

Czy można podawać chlorofil dziecku?

Nie ma przeciwwskazań do podawania dziecku chlorofilu. Należy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi zbilansowanej diety bogatej w warzywa i owoce. W suplementacji chlorofilu należy przestrzegać zalecaną dzienną dawkę.

Inne artykuły, które mogą Ciebie zainteresować:

GINEKOLOG W SZPITALU PODOLANY

👩‍⚕️ GINEKOLOG W SZPITALU PODOLANY 👩‍⚕️ Dbaj o swoje zdrowie intymne z najlepszymi specjalistami! Zapraszamy wszystkie Panie na rutynowe wizyty ginekologiczne w Szpitalu Podolany. Wizyta obejmuje: ✅

Czytaj więcej »

Lato z Lato z Dziećmi

🌞 Lato z Dziećmi: Jak Zadbać o Bezpieczeństwo Maluchów (0-4 lata) 🌞 Drodzy Rodzice, Latem, kiedy dzieci spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu, szczególnie ważne jest, aby

Czytaj więcej »