Badanie EEG u dzieci często wykonywane jest we śnie, stąd wymaga szczególnego przygotowania, jeśli ma się udać. Elektroencefalografia pozwala ocenić czynność elektryczną mózgu, a zarazem jest nieinwazyjna. Drobny dyskomfort nie powinien mieć wpływu na jego wykonywanie.
Badanie EEG, czyli elektroencefalografia, może być wykonywane wielokrotnie. Nie powoduje żadnych szkód w organizmie, nie wymaga (a wręcz wyklucza) znieczulenie dziecka. Jego nieinwazyjność i fakt, że jest bezbolesne, nie oznacza jeszcze, że jest proste do przeprowadzenia. Szczególnym wyzwaniem okazuje się wykonanie badania eeg we śnie. Elektroencefalografię wykonuje się też w czuwaniu, ale zazwyczaj lekarz chce zobaczyć zachowanie fal mózgowych w obu tych stanach.
Badanie EEG kojarzone jest (słusznie zresztą) z diagnozowaniem padaczki (epilepsji) i często wykonywane po zaobserwowaniu drgawek różnego rodzaju. Pozwala jednak wyjaśnić więcej problemów, a u małych dzieci w przypadku padaczki drgawki wcale nie muszą wystąpić. Badanie EEG zazwyczaj zleca lekarz neurolog także w przypadku diagnozowania:
Pomimo pandemii Covid-19 nie wstrzymaliśmy naszej działalności. Z zachowaniem najwyższych środków ochrony osobistej zabiegi operacyjne oraz konsultacje specjalistów w naszej placówce odbywały się planowo. Jesteśmy i zawsze będziemy do Państwa dyspozycji. Taka jest nasza misja.