tel. 61 66 88 444    recepcja@szpitalpodolany.pl

#1
#4

tel. 61 66 88 444     recepcja@szpitalpodolany.pl

Szpital Podolany jako wzór do naśladowania dla państwowych szpitali
 

Szpital Podolany jako wzór do naśladowania dla państwowych szpitali

2022-06-26Kiedy inne szpitale masowo zamykają oddziały, my w Podolanach otwieramy kolejne gabinety, rozszerzając pole naszej medycznej działalności. Aby nie by gołosłownymi, wspomnijmy chociażby stomatologię, urologię, ginekologię i położnictwo, POZ – nowe gabinety, które udało nam się otworzyć od jesieni ubiegłego roku.

 

Średnia wieku lekarzy i personelu receptą na sukces w placówce zdrowia

 

Szpital Podolany zainwestował w zespół, w którym aktualnie średnia wieku wynosi 38 lat.

Tymczasem średnia krajowa stanowi 47 lat.

 

Niepokoi fakt, że co piąty lekarz w Polsce mógłby już przejść na emeryturę. Bardzo spada liczba lekarzy w średnim wieku (tych między 35. a 44. rokiem życia), przy jednoczesnym mocnym wzroście ich liczby w starszej grupie wiekowej. Nie ukrywajmy – wielu lekarzy wyjechało za granicę. To nie jedyny powód, ale naszą rolą i powinnością jest zatrzymać w kraju tych, na których nam zależy.

 

Ze zgrozą obserwujemy, jak na terenie całego kraju zamykane są kolejne oddziały specjalistyczne. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli dany oddział traci lekarza (z rangi jego wieku i odejścia na emeryturę), nie ma możliwości jego dalszego prowadzenia. Z mapy regionu znika w ten sposób kolejna placówka, którą potem – nawet, kiedy pojawi się nowy lekarz – niezwykle trudno jest odtworzyć.

 

NIE wypaleniu zawodowemu

 

W Szpitalu Podolany zaufaliśmy zespołowi, który łączy w sobie zdobyte bogate doświadczenie medyczne połączone z zaangażowaniem i entuzjazmem. Młody zespół oznacza nie tylko brak wypalenia zawodowego. To również gwarancja indywidualnego i uważnego podejścia do każdego naszego pacjenta. Chcemy, aby pacjent mógł poczuć, że lekarz jest tu dla niego i nie potraktuje go jako natrętnej muchy.

 

Innowacje są pożądane

 

Nasi lekarze nie boją się innowacyjnych rozwiązań i czerpania garściami ze zdobyczy współczesnej medycyny. Są ciekawi nowych metod i technik, potrafią zdobywać informacje i dzielić się nimi. Nawiązują kontakty z lekarzami na całym świecie, nie wstydzą się pytać o nietypowe przypadki chorób i ich leczenia. Działają poniekąd globalnie, współpracując na różnych płaszczyznach ze specjalistami rozmaitych gałęzi medycyny.

 

Międzynarodowa współpraca

 

Swoją wiedzę rozszerzają, uczestnicząc w międzynarodowych sympozjach. Nie zamykają się jedynie na to, co oferuje rodzima medycyna. Wielu naszych pacjentów zgłasza się do nas z nietypowymi jednostkami chorobowymi – tu otwiera się pole do szerokich konsultacji, które nie znają ograniczeń językowych czy terytorialnych. Lubimy współpracować!

 

Dobry lekarz to zdrowy lekarz

 

Niższa średnia wieku jest również gwarancją tego, że personel medyczny ma większą odporność na choroby. Rzadziej bierze L4, co pozytywnie wpływa na płynność świadczenia usług leczenia. Nie tworzą się kolejki, nie trzeba tak często odwoływać wizyt, na które tak czekają cierpiący pacjenci.

 

Długoterminowe planowanie

 

Odpowiedzialna i patrząca w przyszłość placówka medyczna czuwa nad tym, by miał w niej kto leczyć. Tego nie da się zrobić z dnia na dzień – trzeba zawczasu zatroszczyć się o wymienialność kadryUmów wizytę
Wróć

Pomimo pandemii Covid-19 nie wstrzymaliśmy naszej działalności. Z zachowaniem najwyższych środków ochrony osobistej zabiegi operacyjne oraz konsultacje specjalistów w naszej placówce odbywały się planowo. Jesteśmy i zawsze będziemy do Państwa dyspozycji. Taka jest nasza misja.

Potrzebujesz
pomocy?


Zadzwoń do Nas!


61 66 88 444