tel. 61 66 88 444    recepcja@szpitalpodolany.pl

#1
#4

tel. 61 66 88 444     recepcja@szpitalpodolany.pl

Prof. dr hab. n. med. Witold Szyfter
 

Prof. dr hab. n. med. Witold Szyfter

Otolaryngologia


Urodzony 27 lipca 1948r – polski lekarz-laryngolog i nauczyciel akademicki. Profesor nauk medycznych. Specjalista od audiologii i otorynolaryngologii. Współorganizator i koordynator medyczny Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i WOŚP. Przewodniczący poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. Brat prof. Krzysztofa Szyftera.

Życiorys

Urodził się w 1948. Absolwent I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (matura 1966).

1 stycznia 1990 na podstawie pracy habilitacyjnej pt. Metoda oznaczania progu słuchowego dla częstotliwości niskich przy użyciu odpowiedzi o średnim czasie utajania wywołanych bodźcem 40 Hz uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny (specjalność: otolaryngologia). 12 czerwca 1997 prezydent Aleksander Kwaśniewski nadał mu tytuł profesora nauk medycznych.

Został kierownikiem Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Katedry Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi oraz Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu należącej do Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego. Został Konsultantem Krajowym Ministerstwa Zdrowia w dziedzinie Otolaryngologii.

W latach 1994-2009 wypromował siedmioro doktorów.

W 2010 razem z zespołem po raz pierwszy uczestniczył w Światowym Dniu Chirurgii Live. 24 lutego 2011 przeprowadził operację (usunięcia strzemiączka i zastąpienia go protezą) transmitowaną na żywo w Internecie w jakości HD. 3 czerwca 2013 w poznańskim szpitalu wszczepił tysięczny implant ślimakowy. Następnego dnia świętował 20-lecie programu wszczepiania implantów ślimakowych. Uroczystości odbyły się pod patronatem Marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka.

W 2014 za wybitne zasługi dla Wielkopolski, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, za zasługi dla społeczności lokalnej został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. 19 listopada 2015 od Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego otrzymał tytuł Lidera Pracy Organicznej.


Umów wizytę
Wróć
Umów wizytę
Wróć

Pomimo pandemii Covid-19 nie wstrzymaliśmy naszej działalności. Z zachowaniem najwyższych środków ochrony osobistej zabiegi operacyjne oraz konsultacje specjalistów w naszej placówce odbywały się planowo. Jesteśmy i zawsze będziemy do Państwa dyspozycji. Taka jest nasza misja.

Potrzebujesz
pomocy?


Zadzwoń do Nas!


61 66 88 444