tel. 61 66 88 444    recepcja@szpitalpodolany.pl

#1
#4

tel. 61 66 88 444     recepcja@szpitalpodolany.pl

Pediatria
 

Pediatria

Pediatra to lekarz mający wiedzę w zakresie pediatrii, czyli działu medycyny zajmującego się chorobami okresu dziecięcego. Pediatra zleca badania i na ich podstawie diagnozuje oraz leczy dzieci i młodzież od wieku niemowlęcego do 18. roku życia. Lekarz, który ukończył specjalizację z pediatrii, otrzymał wszechstronne wykształcenie w zakresie niemal każdej dziedziny medycznej.

przychodnie lekarz

przychodnie lekarz

Pediatra - czym się zajmuje?


Pediatra zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem chorób u dzieci i młodzieży, a także ich leczeniem. Na tym jednak obowiązki pediatry się nie kończą - tak naprawdę musi on stale czuwać nad rozwojem dziecka poprzez zlecanie i interpretowanie badań okresowych, zlecanie szczepień ochronnych, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych. Ważnym zadaniem specjalisty w zakresie pediatrii jest udzielanie porad rodzicom dotyczących właściwej opieki nad dziećmi i niemowlętami oraz profilaktyki chorób, które najczęściej dotykają małych pacjentów.


Ponadto lekarz ten musi wykazywać się odpowiednimi cechami charakteru - musi lubić dzieci, umieć z nimi rozmawiać, okazywać cierpliwość i odpowiednio reagować, gdy młody pacjent nie wykazuje chęci do współpracy. To zupełnie inny typ relacji niż w przypadku kontaktów z dorosłymi. W tym zawodzie niezbędne jest także wyczucie i intuicja, ponieważ dziecko nie zawsze jest w stanie przekazać, co mu dolega.

 

Pomimo pandemii Covid-19 nie wstrzymaliśmy naszej działalności. Z zachowaniem najwyższych środków ochrony osobistej zabiegi operacyjne oraz konsultacje specjalistów w naszej placówce odbywały się planowo. Jesteśmy i zawsze będziemy do Państwa dyspozycji. Taka jest nasza misja.

Potrzebujesz
pomocy?


Zadzwoń do Nas!


61 66 88 444