tel. 61 66 88 444    recepcja@szpitalpodolany.pl

#1
#4

tel. 61 66 88 444     recepcja@szpitalpodolany.pl

Kardiologia
 

Kardiologia

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami serca i układu krążenia. Kardiolog rozpoznaje wrodzone choroby kardiologiczne, przeprowadza oraz interpretuje badania takie jak EKG, echo serca, echokardiografia, zleca leczenie oraz nadzoruje proces rehabilitacji pacjentów z problemami w tym zakresie. Sprawdź, jakie choroby diagnozuje kardiolog i jakie są specjalizacje z dziedziny kardiologii.

przychodnie lekarz

przychodnie lekarz

Czym zajmuje się kardiologia?

 

Kardiolog zajmuje się chorobami i wadami serca (wrodzonymi, jak i nabytymi) oraz układu krążenia. Kardiologia to obecnie jedna z kluczowych dziedzin medycyny, jako że schorzenia układu sercowo-naczyniowego zajmują czołowe miejsce na liście najczęstszych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych. Kardiologia najbardziej rozwinęła się w XX wieku. Obecnie dziedzina ta dzieli się na kilka podspecjalności:

  • kardiologia nieinwazyjna - zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób serca i układu krążenia bez ingerencji w struktury organizmu (np. poprzez EKG, echokardiografię, scyntygrafię);
  • kardiologia inwazyjna (inaczej interwencyjna) - pozwala na leczenie chorób serca bez otwierania klatki piersiowej. Do zabiegów wykorzystuje się cewnik naczyniowy stosując przede wszystkim dwie techniki: cewnikowanie serca oraz angiokardiografię (koronarografię);
  • kardiologia dziecięca - zajmuje się chorobami serca i układu krążenia u dzieci;
  • kardiochirurgia - dział zajmujący się operacyjnym leczeniem chorób serca, wśród zabiegów kardiochirurgicznych można wymienić przeszczepy serca, wymianę zastawek, rozruszników, wszczepianie by passów.

 

Pomimo pandemii Covid-19 nie wstrzymaliśmy naszej działalności. Z zachowaniem najwyższych środków ochrony osobistej zabiegi operacyjne oraz konsultacje specjalistów w naszej placówce odbywały się planowo. Jesteśmy i zawsze będziemy do Państwa dyspozycji. Taka jest nasza misja.

Potrzebujesz
pomocy?


Zadzwoń do Nas!


61 66 88 444