CSR - czyli Odpowiedzialność Społeczna Biznesu

Od samego początku istnienia placówki idea Odpowiedzialności Społecznej Biznesu jest nam niezwykle bliska.

W Szpitalu Podolany (dawniej Poznańskie Centrum Otolaryngologii) dobrowolnie uwzględniamy interesy społeczne, aspekty środowiskowe, relacje z różnymi grupami. Na szczególne relacje mogą liczyć zawsze nasi pracownicy, dla których nie tylko staramy się, ale jesteśmy zawsze wtedy, kiedy oni tego najbardziej potrzebują.

Szpital wspomaga akcje społeczne

Dyrekcja Szpitala Podolany wraz z personelem od zawsze włączają się w charytatywne akcje, w których trzeba pomóc słabszym i bardziej potrzebującym.

Można tutaj wymienić m.in.:
  1. Zbiórki charytatywne dla chorych dzieci
  2. Wspieranie akcji pomocowych dla zwierząt z dostarczaniem karmy oraz wyposażaniem schronisk przed zimą. A już w najbliższym czasie Szpital obejmie patronatem jednego z mieszkańców poznańskiego Zoo!
  3. Współorganizowanie z Metropolią Poznań szerokiej akcji mającej na celu promowanie zdrowego trybu życia - Odważ się na Zdrowie. Dzięki tej inicjatywie blisko 200 osób zmieniło swoje życie i wróciło do prawidłowej masy ciała.
  4. Udział w 29. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego wystawiliśmy na licytację całoroczną opiekę w naszym Szpitalu.

Trudna sytuacja w trakcie pandemii

Jako Szpital jesteśmy mocno ukierunkowani na pacjenta i jego los. Dlatego od samego początku pandemii nie zawiesiliśmy działalności i bez przerwy przyjmowaliśmy pacjentów.

Nie ulegliśmy propozycjom Ministerstwa Zdrowia, aby przełożyć nieobowiązkowe zabiegi. U nas odbywały się one regularnie i dodatkowo przyjmowaliśmy pacjentów, którym odmówiono pomocy w państwowych placówkach.

Przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności i bezpieczeństwa leczyliśmy Polaków, gdy w państwowych szpitalach ich zabiegi były odwoływane lub przekładane o kilkanaście miesięcy.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas!

(+48) 61 66 88 444

Pomimo pandemii Covid-19 nie wstrzymaliśmy naszej działalności. Z zachowaniem najwyższych środków ochrony osobistej zabiegi operacyjne oraz konsultacje specjalistów w naszej placówce odbywały się planowo. Jesteśmy i zawsze będziemy do Państwa dyspozycji. Taka jest nasza misja.